Produkcija elektronske muzike – napredni nivo

Nauči kako da produciraš elektronsku muziku od jednog od najuspešnijih producenata elektronske muzike u regionu, Marka Milićevića – Gramophonedzie. Najpoznatiji je po svom hitu iz 2010. “Why don’t you”, koji je dostigao dvanaesto mesto na “UK Singles Chart”, a dobitnik je i nagrade “Best Adria Act” MTV EMA iste godine.

Ovladaj Ableton alatima i nauči da puštaš muziku, improvizuješ i produciraš svoju muziku koristeći Ableton Live softver. Ableton Live omogućava da kreiraš sekvence u realnom vremenu, na sceni, ili u studiju kada remiksuješ.

Nauči da koristiš Ableton interfejs, snimiš i edituješ audio i MIDI, istražuješ kreiranje sekvenci uživo, snimaš i miksaš.

Ovu veštinu produkcije moći ćeš da primeniš i na širok spektar drugih aplikacija, od laptop DJ-inga do kreiranja muzike u studiju.

Kurs će se održavati preko Zoom platforme, potpuno je interaktivan, grupe su male, a insistira se na praktičnom radu u komunikaciji sa predavačem.

Uvod u advanced EMP – Osnove fizike zvuka i akustike. Higijena slušanja.

EQ i filteri – sve što ste želeli da znate o EQ, a niste imali koga da pitate.

Compression – demistifikacija kompresije, kada je koristiti i gde. Sve vrste kompresora objašnjene, za sta služe i kako se primenjuju.

SINTISAJZERI – Osnove sinteze zvuka. Ableton sintisajzeri raščlanjeni (Operator, Analog, Wavetable)

Šta je MAX for live & Voltage Modular Synths – napravite modular sint

Beat & Bass

Vox & FX

Sampling

Aranzman – napredne tehnike automatizacije

Mixdown 1

Mixdown 2

Mastering – šta je mastering i zašto vam ni ne treba?

ABELTON LIVE

MARKO MILIĆEVIĆ GRAMOPHONEDZIE