Video montaža za digitalni marketing

Ako želiš da naučiš kako da napraviš atraktivan video za društvene mreže ili za svoj YouTube kanal ili želiš da se profesionalno baviš kreiranjem videa za digitalne marketing kampanje – ovo je prilika da sve to naučiš.

Tvoje je samo da instaliraš na svom kompjuteru ovaj softver i pridružiš se grupi koja uskoro počinje sa radom.

Kurs će se održavati ONLINE, preko Zoom platforme, potpuno je interaktivan, grupe su male i za kratko vreme može se naučiti puno.

Sadržaj koji sada dostavljam klijentima je mnogo interaktivniji, i ono što je najbitnije taj isti sadržaj donosi veoma dobre rezultate za brendove koje predstavljam. Ovaj kurs mi je omogućio da se znatno bolje kreativno izražavam online.
Petra Trbojević
Social Media Manager
Veoma mi se dopalo to što sam naučio mnogo bolje da manipulišem slikom i da je zapravo pokrećem. Sav dizajn koji radim je dosta interaktivniji i dosta atraktivniji. Svaka prerpuka. Premier je zaista ozbiljan program koji pruža dosta mogućnosti.
Marko Minić
Grafički dizajner

I Dobrodošlica i Uvod

Upoznavanje – očekivanja, razlozi pohađanja kursa i ciljevi

Pregled programa i strukture kursa

Značaj videa kao dominantnog medija

Postprodukcija kao ključna faza u procesu video produkcije

Pregled inspirativnih primera radova

Trendovi u video post-produkciji

Pregled Adobe paketa

Pre-produkcija i moodboard

Instrukcije za praktičan rad na kursu
// zadatak – ideja za finalni rad

II Digitalni marketing I

Digitalni marketing i marketing funnel

Publika i Ideal Customer Profile (ICP)

User journey

Awareness – Interest – Consideration – Decision

Problem Unaware – Problem Aware – Solution Unaware – Solution Aware

Postavljanje ciljeva kampanje

Vrsta sadržaja (BoFU, MoFU, ToFU – Bottom, Middle, Top of the Funnel)

Struktura video kampanje

Objavljivanje, analitika i stalno unapređivanje

// zadatak – Ideal Customer Profile

III Uvod u After Effects

Uvod u After effects, sa fokusom na 2D animaciju

Prikaz interfejsa Adobe After Effects

Uvod u rad sa slojevima (Layers) i oblicima (Shapes)

Osnovne transformacije (Position, Rotation, Transparency, Scale, Anchor Point)

Compositing

Parenting

Korisni alati u Adobe After Effects

Export

After Effects – dinamična tipografija i tranzicije

Text tool

Efekti za ispisivanje teksta

Tranzicije

After Effects – korisni alati

Blending modes

Maske

Osnovne ekspresije

Essential Graphics

Content-Aware Fill

3D tracker

After Effects – Praktičan čas

Pravljenje loop-ovanog videa

After Effects – Prečice – Saveti i trikovi za efikasniji rad

Motion Graphics u After Effects-u: Kreiranje i animacija grafike u After Effects

Motion Graphics u After Effects-u 2: Kreiranje i animacija grafike u After Effects

IV Montaža

Istraživanje različitih tranzicija

Trimovanje kadrova

Korišćenje Insert, Overwrite i Replace edit metoda

Napredna montaža – od Rough cut-a do Fine Cut procesa

Tehnike za zadržavanje pažnje publike na društvenim mrežama

Titlovi i Motion Grafika: Titlovanje

Podešavanje Motion panela

Uvod u keyframe-ove

Speed ramp

Kolor korekcija

Lumetri Color

Zvuk: Podešavanje i unapređivanje zvuka u Premiere-u

Sinhronizacija zvuka

Zvučni efekti

Export: Codec, Format i Data Rates

Obnavljanje ključnih tema

Video za Društvene Mreže u Praksi: Od ideje do editovanja do eksporta

Praktična vežba – kreiranje kratkog, ali efektivnog klipa za socijalne mreže

Montaža na mobilnom telefonu

ADOBE PREMIER, AFTER EFFECTS

PREDAVAČI

BOŠKO ĐOKOVIĆ

Boško se bavi video produkcijom od 2012. godine, a isključivo post – produkcijom od 2019. Završio je Digital Film Production na SAE Institutu 2020. godine sa diplomskom temom “Instagram Edutainment Video”. U poslednje vreme radi video post – produkciju za digitalni marketing, TV reklame, grafičke pakete i špice za emisije, e-learning sadržaj za web, filmske trejlere za TV, najave za emisije, TV filmove itd. Preneće vam svoje iskustvo u korišćenju Adobe programa, pre svega Premiere Pro i After Effects.

SAVA MILJKOVIĆ

Montažer sa 7 godina iskustva u industriji sa dodatnih jos 7 godina iskustva sa ličnim projektima od video igrica i muzičkih spotova do rada u marketinškim agencijama i na televiziji. Specijalizovan za kreiranje narativa različitih formata, najviše kratke, ali i duge forme.
Trenutno je na poziciji Head of Video Editing departmana u Method Agency, gde rukovodi timom od 4 montažera i 2 snimatelja, radeći na složenim projektima u Srbiji i inostranstvu.

Savini radovi: https://vimeo.com/showcase/940809

ILIJA ĐUKIĆ

Marketingom je počeo da se bavi 2018. godine kada je i započeo svoju karijeru u marketinškoj agenciji radeći sa klijentima iz Srbije i regiona. Nakon toga 2019. godine, počeo je da uči i primenjuje znanja iz oblasti Digitalnog Marketinga na tržištima širom sveta, i to kao “Senior Growth Marketer” u jednom američkom startap-u. Za 2 godine uspešno je “od nule” razvio i kontinuirano pratio i unapređivao više od 5 kanala digitalnog marketinga, promovišući upravo – video sadržaj.

Trenutno je zaposlen u češkoj kompaniji u kojoj se pretežno bavi poslovnim razvojem, kao i razvojem i implementacijom digitalnih rešenja u startapima i velikim evropskim poslovnim sistemima.

Marketing je za njega neodoljiva kombinacija umetnosti i nauke, spoj kreativnosti i analitičkog (kao i kritičkog) razmišljanja. Svoje dosadašnje iskustvo preneće vam u oblasti Digitalnog marketinga i kreiranja kampanja sa fokusom na video sadržaj.

POČETAK: 5. februar 2024.

TRAJANJE: 8 NEDELJA,

TERMINI: PONEDELJKOM I SREDOM 18.00 – 20.00

CENA: 480 EUR (2 X 250 EUR)

KVALIFIKACIJE: SAE SERTIFIKAT